Účetní závěrky pro podnikatele (česky)

Na této stránce jsou ke stažení účetní závěrky pro podnikatele v českém jazyce.

Účetní závěrka pro podnikatele účtujícího v podvojném účetnictví v plném rozsahu

Novinkou posledních let je nově zpracovaný komplexní formulář účetní závěrky, který obsahuje všechny povinné části účetní závěrky včetně přílohy k účetní závěrce. Takto pojatá účetní závěrka je v souladu se zákonem o účetnictví chápána jako jeden celek a podepisuje se pouze na titulní stránce, nikoli na pěti místech jako v minulosti. Tím dochází k zjednodušení administrativy tvorby účetní jednotky a umožňuje snadno a prakticky zveřejnění této účetní závěrky v podepsané formě ve sbírce listin obchodního rejstříku.

Tento formulář účetní závěrky navíc umožňuje import do formuláře daňového přiznání daně z příjmů právnických osob, odkud jej lze importovat v xml formátu tak, jak to vyžaduje finanční správa. Dále tento formulář umožňuje vygenerovat výkazy účetní závěrky po zadání dat z obratové předvahy účetní jednotky, tj. po zadání stavu jednotlivých syntetických účtů.

Tradiční formulář přílohy k účetní závěrce pro podnikatele v plném rozsahu nabízíme zde:

Účetní závěrka pro podnikatele účtujícího v podvojném účetnictví ve zjednodušeném rozsahu

I ve zjednodušeném formátu mabízíme nově zpracovaný komplexní formulář účetní závěrky, který obsahuje všechny povinné části účetní závěrky včetně přílohy k účetní závěrce. Takto pojatá účetní závěrka je v souladu se zákonem o účetnictví chápána jako jeden celek a podepisuje se pouze na titulní stránce, nikoli na pěti místech jako v minulosti. Tím dochází k zjednodušení administrativy tvorby účetní jednotky a umožňuje snadno a prakticky zveřejnění této účetní závěrky v podepsané formě ve sbírce listin obchodního rejstříku.

I tento formulář účetní závěrky navíc umožňuje import do formuláře daňového přiznání daně z příjmů právnických osob, odkud jej lze importovat v xml formátu tak, jak to vyžaduje finanční správa. Také tento formulář umožňuje vygenerovat výkazy účetní závěrky po zadání dat z obratové předvahy účetní jednotky, tj. po zadání stavu jednotlivých syntetických účtů.

Nekteré účetní jednotky jsou povinny použít formulář účetní závěrky ve zjednodušeném rozsahu, který však obsahuje výsledovku v plném rozsahu. Tento formulář je dostupný zde:

 

Tradiční formulář přílohy k účetní závěrce pro podnikatele ve zjednodušeném rozsahu nabízíme zde:

Účetní závěrka pro podnikatele vedoucího daňovou evidenci

Účetní závěrku pro podnikatele vedoucích daňovou evidenci lze stáhnout zde:

Archiv formulářů účetních závěrek pro podnikatele

Starší verze formulářů účetních závěrek pro podnikatele (dnes již neplatné) najdete zde.


Pomoc při vyplňování formulářů

Máte-li technické problémy s vyplňováním, stahováním nebo tiskem formulářů stažených z tohoto serveru, kontaktujte správce této služby mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Mailovou odpověď garantujeme do 2 pracovních dnů. V akutních případech lze též využít telefonické podpory v pracovních dnech 8.00-15.00 na telefonním čísle 315 729 029.

Potřebujete-li pomoci s daňovými a účetními problémy, kontaktujte daňové oddělení společnosti ASPEKT HM, nejlépe mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Zde bude možné si smluvit placenou konzultaci.

 
Užitečné informace
Daňový poradce
Odklad daňového přiznání