Účetní závěrky pro podnikatele (česky)

Na této stránce jsou ke stažení účetní závěrky pro podnikatele v českém jazyce.

Účetní závěrka pro podnikatele účtujícího v podvojném účetnictví v plném rozsahu

Novinkou letošního roku je nově zpracovaný komplexní formulář účetní závěrky, který obsahuje všechny povinné části včetně přílohy k účetní závěrce. Takto pojatá účetní závěrka je v souladu se zákonem o účetnictví chápána jako jeden celek a podepisuje se pouze na titulní stránce, nikoli na pěti místech jako v minulosti. Tím dochází k zjednodušení administrativy tvorby účetní jednotky a umožňuje snadno a prakticky zveřejnění této účetní závěrky v podepsané formě ve sbírce listin obchodního rejstříku.

Tradiční formulář účetní závěrky pro podnikatele v plném rozsahu se skládá z:

 

Účetní závěrka pro podnikatele účtujícího v podvojném účetnictví ve zjednodušeném rozsahu

I ve zjednodušeném formátu je nově zpracovaný komplexní formulář účetní závěrky, který obsahuje všechny povinné části včetně přílohy k účetní závěrce. Takto pojatá účetní závěrka je v souladu se zákonem o účetnictví chápána jako jeden celek a podepisuje se pouze na titulní stránce, nikoli na pěti místech jako v minulosti. Tím dochází k zjednodušení administrativy tvorby účetní jednotky a umožňuje snadno a prakticky zveřejnění této účetní závěrky v podepsané formě ve sbírce listin obchodního rejstříku.

 Tradiční formulář účetní závěrky pro podnikatele ve zjednodušeném rozsahu se skládá z:

 

Účetní závěrka pro podnikatele vedoucího daňovou evidenci

Účetní závěrka pro podnikatele se při vedení daňové evidence skládá z:

 

Archiv formulářů účetních závěrek pro podnikatele

Starší verze formulářů účetních závěrek pro podnikatele (dnes již neplatné) najdete zde.

 


Pomoc při vyplňování formulářů

Máte-li technické problémy s vyplňováním, stahováním nebo tiskem formulářů stažených z tohoto serveru kontaktujte správce této služby, a to buď :

  • mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , odpověď garantujeme do 7 dnů.
  • prostřednictvím linky technické podpory 900 380 380, kde se Vám budou naši konzultanti věnovat okamžitě v pracovní dny mezi 8.00-16.00. Cena za hovor je 38,- Kč / minutu ( včetně DPH ).

Potřebujete-li pomoci s daňovými a účetními problémy, kontaktujte daňové oddělení společnosti ASPEKT HM, nejlépe mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Zde bude možné si smluvit placenou konzultaci.

 
Užitečné informace
Daňový poradce
Odklad daňového přiznání